Μεγάλες Διακρίσεις για τους Αθλητές που Π.Α.Σ.Κ.Α. στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Στίβου της Ντόχα

KOROKIDA

Με μια αθλήτρια τη Δήμητρα Κοροκίδα και δύο αθλητές τον  Αναστάσιο Πετρόπουλο και τον Κωνσταντίνο Καμάρα,  του τμήματος Στίβου του Π.Α.Σ.Κ.Α. στελεχώθηκε η Εθνική Ομάδα Στίβου που συμμετείχε στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που διεξήχθη στην Ντόχα του Κατάρ από 21 έως 31 Οκτωβρίου 2015.

Η αθλήτρια μας και οι αθλητές μας επέστρεψαν στην πατρίδα μας με σπουδαίες διακρίσεις τιμώντας για ακόμα μια φόρα την Ελλάδα σε διεθνές επίπεδο αλλά και το Σύλλογο τους τον Πανελλήνιο Αθλητικό Σύλλογο Κινητικά Αναπήρων συνεχίζοντας την μεγάλη παράδοση διεθνών διακρίσεων του Π.Α.Σ.Κ.Α. στα αγωνίσματα του Στίβου.

Οι διακρίσεις των αθλητών μας:

Η Δήμητρα Κοροκίδα κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο αγώνισμα της σφαίρας κατ.: 53 με επίδοση 4.36μ. που είναι και νέο Πανελλήνιο ρεκόρ .

Ο Κωνσταντίνος Καμάρας (παρά τον τραυματισμό του στην διάρκεια του αγώνα) κατέκτησε την 5η θέση στο αγώνισμα του μήκους κατ.: 38 με επίδοση  5.66μ.

Ο Αναστάσιος Πετρόπουλος κατέκτησε την 6η θέση  στο αγώνισμα του μήκους κατ.: 36 με επίδοση  5.01μ.