![](https://i0.wp.com/paska.gr/wp-content/uploads/2024/02/ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ_.5.2023-1.jpg?resize=800%2C526&ssl=1)
Με ιδιαίτερη επιτυχία συμμετείχαν οι αθλητές του Π.Α.Σ.Κ.Α. στα πανελλήνια πρωταθλήματα Κολύμβησης και Τοξοβολίας που διεξήχθησαν 27 – 28 Μαΐου 2023 στο Ολυμπιακό συγκρότημα του Ο.Α.Κ.Α.
![](https://i0.wp.com/paska.gr/wp-content/uploads/2024/02/ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ2_5.2023-1.jpg?resize=1024%2C577&ssl=1)
Συγκεκριμένα στην κολύμβηση ο αθλητής του συλλόγου μας Τσουκνίδας Ελευθέριος κατέκτησε Χρυσό μετάλλιο στα 50μ Ύπτιο.
Ενώ στη Τοξοβολία ο Γεώργιος Μακρής κατέκτησε Χρυσό μετάλλιο στο αγώνισμα Recurve Ανδρών Open – 70μ., και ο Κωνσταντίνος Χαριτάκης κατέκτησε Χρυσό μετάλλιο στο αγώνισμα Compound Ανδρών Open – 50μ.
![](https://i0.wp.com/paska.gr/wp-content/uploads/2024/02/ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ_5.2023-1.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
Το Δ.Σ. του Π.Α.Σ.Κ.Α εκφράζει τα συγχαρητήρια του σε όλους τους αθλητές μας που έλαβαν μέρος στα δύο Πρωταθλήματα.
![](https://i0.wp.com/paska.gr/wp-content/uploads/2024/02/ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ1_5.2023-1.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/paska.gr/wp-content/uploads/2024/02/ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ3_5.2023-1.jpg?resize=600%2C800&ssl=1)